Kilka słów o tym jak pracuję...  

   Dobry fotograf ślubny oprócz profesjonalnego sprzętu, głębokiej wiedzy teoretycznej, dużej sprawności technicznej, nieodzownej i nabytej umiejętności praktycznej, pewnej wrażliwości artystycznej.... Dodatkowo powinien być po prostu dobrym obserwatorem. Jeden dzień zaślubin mieści w sobie ogromny ładunek emocjonalny, wystarczy w tym uczestniczyć, aby naprawdę dobrze poznać bohaterów tego dnia. Dzięki temu, kiedy jest już po wszystkim, i jestem sam na sam z techniką cyfrową... To nie dość, że mam ogrom bardzo dobrych i fajnych zdjęć, to przede wszystkim wiem jak je wybrać i użyć, aby osiągnąć najlepszy spodziewany efekt.

Przygotowania, błogosławieństwo - jeszcze przed wszystkim, wesoły czas, czasami nerwowego zamieszania... Staram się uchwycić jak najwięcej z tej szczególnej atmosfery, wykonuję ujęcia spontaniczne, pozowane, błogosławieństwo. Jak mamy więcej czasu to wykorzystujemy go aby zrobić dodatkowe zdjęcia z najbliższą rodziną...

Kościół - bardzo ważny czas, kiedy każda sekunda dzieje się tylko raz i jest niepowtarzalna, dodatkowo wymagający technicznie. W kościele jestem zawsze kilka chwil wcześniej, aby wykonać wszystkie niezbędne pomiary techniczne, dokonać oględzin miejsca, poznać księdza prowadzącego. Cała umiejętność polega na tym, aby być w odpowiednim miejscu i czasie, wykonać jak najlepsze ujęcia i być przy tym w miarę możliwości niezauważalnym.

Plener - jakkolwiek pewne ustawienia pozy trzeba poczynić, aby uniknąć pełnej przypadkowości - to jednak unikam wystudiowanych "niemych" sztucznych póz. Stawiam zawsze na naturalność, moment zdjęcia zawsze dobieram tak, aby uchwycić jak najwięcej życia, uśmiechu, spojrzenia, w ten sposób aby zdjęcie zawierało w sobie to coś co się wydarzyło, a nie to coś co może się wydarzyć...

Zabawa - wykonuję zdjęcia typowo reporterskie, rejestruję to co się dzieje, a im więcej się dzieje tym więcej rejestruję... Dodatkowo zbliżenia tańczących par, oraz oczywiście na życzenie Pary młodej - zdjęcia pamiątkowe z gośćmi. W wolnych chwilach przygotowuję drugą część pokazu multimedialnego, który przedstawiam na ogół pomiędzy 2200 a 2400. Zawsze mam ze sobą cały potrzebny sprzęt oraz odpowiednie kable audio, dzięki czemu podkład muzyczny słuchamy poprzez nagłośnienie zespołu.

Krótki materiał filmowy zarejestrowany podczas wyświetlania pokazu multimedialnego na jednym ze ślubów...
(po kliknięciu play - film ładuje się najpierw w całości)

 

 

 

Copyright © PrzemyslawSzyja.pl